Komunikat!

Szanowni Rodzice

 

W trosce o bezpieczeństwo dzieci oraz działając zapobiegająco i profilaktycznie, na podstawie Ustawy ws. szczególnych rozwiązań w walce z epidemią koronawirusa z dnia 07.03.2020 r., Premier Polski podjął decyzję o zawieszeniu zajęć w szkole od dnia 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r.

Dni od 12 marca i 13 marca 2020 r. są okresem przejściowym, w którym w szczególnych przypadkach szkoła i przedszkole zapewnia zajęcia opiekuńcze w godzinach od 7.00 do 16.00. Opieka przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci. W pozostałych dniach przedszkole i szkoła są zamknięte.

Zaleca się aby ograniczyć dzieciom wyjście z domu i przebywanie w miejscach dużych skupisk ludzi.

 

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ

  1. Należy przede wszystkim zachować spokój, na bieżąco śledzić komunikaty i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
  2. Należy przestrzegać podstawowych zasad higieny, często myć ręce ciepłą wodą i mydłem oraz zachować higienę podczas kaszlu i kichania.
  3. W przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, rodzicom należy się zasiłek opiekuńczy na dzieci do lat 8 (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa Dz. U. 2017 poz. 1368).

 

Przydatne informacje

800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia
                             dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia
                             zakażenia koronawirusem

602 430 042, 666 035 666 – całodobowe numery alarmowe

14 688 65 53 – numer bezpośredni do sekcji higieny i promocji
                                zdrowia dzieci

 

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/ strona Głównego Inspektora Sanitarnego z bieżącymi komunikatami

https://www.gov.pl/web/edukacja/informacja-gis-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej z komunikatem dotyczącym zaleceń GIS i Ministerstwa Zdrowia w zakresie środków ochronnych przeciwko koronawirusowi.