11 Listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

11 Listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

11 Listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

https://przedszkole.sp2brzesko.pl/2019/11/22/11-listopada-swieto-odzyskania-niepodleglosci/

W tym roku przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedszkolaki również uczciły pamięć poległych żołnierzy. O 11.00 rozpoczęła się uroczysta akademia przygotowana przez grupę 5-latków – Sówek. Młodzi patrioci przybliżyli swoim kolegom historię Polski pod zaborami i okoliczności w jakich odzyskała ona niepodległość. Wszystkie przedszkolaki były tego dnia ubrane w galowe stroje, aby również swoim strojem pokazać jak ważne jest to święto. Akademię zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem 4 zwrotek Hymnu Państwowego. Transmisję tego wydarzenia można obejrzeć tutaj

Akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Opublikowany przez Publiczne Przedszkole nr 2 w Brzesku Piątek, 8 listopada 2019