Logorytmiczne Poranki, ćwiczenia od 4 do 10 października

W ramach naszego projektu przesyłam ćwiczenia, które należy wykonywać z dziećmi w tym tygodniu. Ważne jest, by ćwiczenia były wykonywane dokładnie i bez pośpiechu. Lepiej ćwiczyć krótko ale kilka razy dziennie. Warto, żeby dziecko ćwiczyło przed lustrem.

Ćwiczenie wzmacniające mięśnie warg

Przesadnie, głośno i dokładnie wymawiamy naprzemiennie samogłoski (E – O, E – O) Przy każdej samogłosce zatrzymujemy się na chwilę.

Ćwiczenie języka

Zlizywanie dżemy, nutelli, miodu z podniebienia. (Smarujemy dziecku podniebienie ulubionym przysmakiem, dziecko przy szeroko otwartej buzi musi językiem uniesionym do góry zlizywać z podniebienia krem)

Ćwiczenie podniebienia miękkiego

Ziewanie z opuszczoną nisko szczęką.

Ćwiczenie oddechowe

Mecz Ping-ponga – siedzimy naprzeciwko siebie przy stole i dmuchamy na piłeczkę tak by nie spadła na podłogę. Pamiętamy o prawidłowym torze oddechowym – wdech nosem, wydech ustami.

POWODZENIA!